بازدید کل: 715861

بازدید امروز: 71

بازدید دیروز: 173

طراحی بسیار زیبای دکوراسیون منزل به سبک مدرن

طراحی بسیار زیبای دکوراسیون منزل به سبک مدرن

 

طراحی دکوراسیون منزل مدرن و جدید در سراسر دنیا تبدیل به صنعتی بزرگ و پر طرفدار شده است که با ایده های جدید و طراحی های گوناگون همراه است. در این مطلب دکوراسیون منزل مدرن و زیبایی را با هم بررسی می نماییم که از اصول طراحی دکوراسیون مدرن و روز دنیا به خوبی بهره برده است ضمن اینکه دارای رنگ بندی و زیبایی های ظاهری چشم نوازی می باشد.
طراحی دکوراسیون منزل مدرن وقتی دارای موفقیت بیشتری است که از طرح های قابل درک و پذیرش برای خانواده ها طراحی شود و تا حد ممکن از طرح های عجیب و ایده های ناهنجار پرهیز شود. شاید این واژه آن قدر به گوش تان خورده باشد که فکر کنید همه چیز را درباره ی آن می دانید. اما من به شما می گویم هنوز خیلی چیز ها درباره ی این سبک و به خصوص نشانه های آن در طراحی دکوراسیون داخلی نمی دانید که بدون شک برای تان جذاب خواهد بود.چرا سبک مدرن؟ تأکید این سبک بر فرم های شسته رفته، الگوهای معاصر، مصالح طبیعی و یک جریان یکپارچه بین فضاهای داخلی و خارجی، ترکیبی از آسایش واقعی و شیک بودن به ارمغان می آورد. ظاهر این سبک بین طبیعت و تصنع یعنی آنچه به صورت طبیعی در دنیا وجود دارد و آنچه ساخته ی دست بشر است پل می زند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: اگر امکانات، فضا و اشتیاق برداشتن یک دیوار یا نصب یک پنجره ی بزرگ شیشه ای را دارید، دست به کار شوید. اما شما هم چنان بدون تخریب زیاد می توانید به زیبایی بیرون را به درون منزل خود بیاورید. پنجره ها را عریان رها کنید تا هیچ چیزی مانع چشم انداز شما به بیرون نباشد یا نورگیر سقفی نصب کنید. از این ساده تر هم این است که به سراغ کاغذ دیواری یا اشیای دیگری با شکل و شمایل طبیعی بروید.
 

مبلمان آیکونیک در دکوراسیون مدرن

سبک مدرن به خاطر مبلمان و اشیای نوآورانه با تولید انبوه بسیار منحصر به فرد است. به جرأت می توان گفت در هیچ دوره ای به اندازه ی این دوره نمی توان به هنرمندان و طراحان نامی در حوزه ی طراحی لوازم خانگی برخورد. مبلمان و اشیای تک آن ها ظاهر سبک مدرن را به خوبی تعریف می کند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: این مبلمان های خاص معمولا گران هستند، اما بدل ها و کپی های آن ها نیز همان ظاهر را به منزل شما می دهند. یا می توانید تنها به یک قطعه ی زیبا در فضای منزل تان بسنده کنید و با قطعات دیگری که الزاما مربوط به آن دوره نیستند آن را کامل کنید.


استفاده از آینه ها در دکوراسیون مدرن

هنگام انتخاب تزئینات داخلی خانه آینه ها را از یاد نبرید. یک آینه بزرگ را نزدیک پنجره نصب کنید یا تعدادی آینه کوچک را کنار هم قرار دهید. بدین ترتیب ظاهر خانه متفاوت و فضای داخلی وسیع تر دیده می شود. برای اینکه سالن پذیرایی یا ناهارخوری شما بزرگتر به نظر بیاید بهتر است یک دیوار کامل را از بالا تا پایین با آینه بپوشانید. دیوار آینه پوش فضای این بخش از خانه را دو برابر نشان می دهد. البته برای انجام این کار باید از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید تا آینه روی دیوار کاملا محکم قرار بگیرد.

اگر در خانه یک راهروی ورودی باریک دارید در چنین شرایطی به جای استفاده از قاب عکس توصیه می شود که از آینه ها استفاده کنید. می توانید برای تزئینات این بخش از خانه چند آینه یک اندازه و یک شکل به کار ببرید. البته یادتان باشد که بهتر است به دنبال آینه هایی با شکل زیبا، لبه های زاویه دار یا شکل های جالبی باشید که چهارگوش، مربع یا بیضی شکل هستند.

یک ایده دیگر این است که روی میزهای پذیرایی را به جای شیشه با آینه بپوشانید تا با انعکاس نور، فضا بزرگتر دیده شود.


خطوط ساده، فرم های خالص در دکوراسیون به سبک مدرن

فضاهای داخلی مدرن دارای سبک ارگانیک هستند و زندگی را سخت نمی گیرند و این ویژگی ها در سازه و تزیینات آن ها نیز منعکس شده است. مبلمان و نقشه های طبقه فقط در فرم های موردنیاز شکل گرفته اند و هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات غیرضروری ندارند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: با قرار دادن مبلمان و اشیا با فرم های جذاب در محوریت یک اتاق ساده، آن ها را به نمایش بگذارید. برای مثال این صندلی ها با طراحی خاص یک نقطه ی کانونی خیره کننده در این اتاق ایجاد کرده اند که به موازات آن ها آثار هنری روی دیوار خودنمایی می کنند.

 

حذف لوازم اضافی در دکوراسیون مدرن

دشمن اصلی خانه های کوچک اسباب و لوازم اضافی هستند. استفاده از کلی اسباب بزرگ و کوچک فضای خانه را کوچک نشان می دهد. پس اگر در گذشته خانه شما بزرگتر بوده در گام اول باید برای لوازم اضافی فکری کنید. به طور مثال می توانید اول از همه فکر کنید که چه وسایلی در خانه بازیافت و استفاده مجدد هستند و کدامیک باید راهی سطل آشغال یا فروخته شوند.
فقط در مورد نگهداری اشیا یادگاری وسواس بیشتری به خرج دهید. هر وسیله ای که در شش ماه گذشته از آن استفاده نکرده اید در فهرستی بیاورید ودرباره نگه داشتن آنها خوب فکر کنید. حتی می توانید کمی بخشنده باشید و آنها را به افراد خانواده یا نیازمندانی ببخشید که می دانید به این وسایل شما نیاز دارند.


الگو های گرافیکی در سبک مدرن

هندسه های برجسته، منحنی های قدرتمند و نقوش ناآشنا به دکوراسیون مدرن یک جذابیت گرافیکی قوی می دهند. پارچه های سنگین و بافت دار مانند کرباس و کشباف های پشمی به وزن و سنگینی نقش ها و الگو ها می افزایند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: پارچه هایی با طرح های آن دوره هم چنان طرفدار دارند و تولید می شوند. ضمن اینکه در بین پارچه های متنوع امروزی حتما با الگوهایی از این قبیل برخورد خواهید کرد.

تاریخ ارسال: 1394/10/19
تعداد بازدید: 9127
ارسال نظر