بازدید کل: 715862

بازدید امروز: 72

بازدید دیروز: 173

راه کارهایی برای خانه های با سقف بلند

 

خیلی به سختی می توان سقف بلند را به عنوان مشکلی در امر دکوراسیون داخلی محسوب کرد ولی واقعیت امر این است که این دسته سقف ها ، خانه را در زمره خانه هایی که سخت با دکوراسیون مناسب هماهنگ می شوند، قرار می دهند. در این مقاله، چند ایده کاربردی برای استفاده بهینه از این فضا به شما ارائه خواهد شد.

1) از ارتفاع استفاده کنید.
یک ایده خوب استفاده از ریزه کاری های معماری در هر اتاق و هر فضا است. سپس با دقت به اندازه در و پنجره های خودتان نگاه کنید اگر سقف اتاق بلند است ولی چهارچوب در و پنجره به روش سنتی و با ارتفاع کم ساخته شده اند. اولین قدم اضافه کردن ارتفاع به این چهارچوب هاست. این کار به راحتی قابل انجام است فقط کافی است چوپ پرده را مقداری بالاتر از قاب پنجره نصب نمایید تا ارتفاع پنجره را بیشتر نشان دهد. همچنین می توانید از قاب هایی استفاده کنید که از لحاظ طولی کشیده تر و بلند تر هستند و آنها را در بالای شومینه، پشت مبل ها و یا کنار درب ورودی قرار دهید.

2) جو خودمانی و صمیمی بسازید.
خیلی وقتها پیش می آید که در فضاهایی با سقف بلند ، افراد دچار سردرگمی و حالت ناخوشایندی از بزرگی فضا می شوند. پس بنابراین ، همیشه در این فضاها بیاد داشته باشید که باید فضا را دنج و صمیمی کنید. برای صمیمی کردن فضا، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید نورپردازی است. حتی استفاده از یک لوستربسیار بزرگ، می تواند خطای دید بوجود آورده و فضا را صمیمی تر جلوه دهد. به استفاده از چراغ رو میزی اندکی بزرگتر از سایز معمول فکر کنید تا نگاه را به سمت خودش معطوف کند و بزرگی فضا به چشم نیاید.

3) مساحت اتاق خود را بخوبی بسنجید.
مساحت سنجی اتاق همیشه مساله بسیار مهمی در امر دکوراسیون و تزیین منزل بشمار می آید اما وقتی با خانه هایی با سقف بلند روبرو هستیم این مساله صد چندان مهمتر می‌شود. در این فضاها باید دقت کنید که همیشه لوازم را در یک ارتفاع قرار ندهید و در بعضی از نقاط از وسایل بلند تر ( مثل قفسه کتاب یا طبقات دیواری) استفاده کنید تا خط افقی دید از بین برود. نور پردازی صحیح( همانطور که در مورد قبلی به آن اشاره شد) باعث از بین رفتن خط افقی در اتاق می‌شود.

4) اندازه اتاق را بسنجید.
شما این فضا را در اختیار دارید – متفاوت باشید. فضایتان را با لایه های مختلفی از اشیاء بزرگتر از حد معمول پر کنید.اصلا به موضوع اینگونه نگاه کنید که مبلمان کوچک برای فضا کلی هیچ احساسی از وزن به فضا منتقل نمی کند بلکه باید از مبلمان بزرگ استفاده کنید تا سنگینی و حجم را به فضای شما انتقال دهد و بلندی سقف آنچنان به چشم نیاید.

تاریخ ارسال: 1394/10/16
تعداد بازدید: 3423
ارسال نظر