بازدید کل: 704385

بازدید امروز: 160

بازدید دیروز: 160

سبک هاي مطرح براي طراحي فضاي آشپزخانه

سبک هاي مطرح براي طراحي فضاي آشپزخانه

 

آشپزخانه هاي روستايي

 

خانه هاي روستايي گرم و دل پذيرند و زندگي کردن در آن ها ساده است، و بسيار راحت و کاربردي هستند. قفسه هاي باز، سينک هاي وسيع، کف پوش هاي کلاسيک ، و ميزهاي غذا خوري بزرگ آن ها را خوشايند و زندگي کردن را آسان مي کنند.
 

 

آشپزخا نه هاي روستيک

 

 

وقتي به يک آشپزخانه فکر ميکنيم بي شک واژه هايي که به ذهن مان مي رسند «کهنه» ، «قديمي» ، و «زمخت» نيستند. اما امروز آشپزخانه هاي روستيک تبديل به رقيبي براي آشپزخانه هاي کلاسيک تمام سفيد شده اند و شايد دليل آن الوار، سنگ ، آجر، وسايل با کيفيت ، و شومينه باشد.

 

آشپزخانه هاي مدرن

 

 

واژه «مدرن» تعاريف گسترده اي دارد، اما وقتي به طراحي مدرن آشپزخانه فکر مي کنيم معمولا به ياد کابينت هاي يک تکه، وسايل براق و ساده ، خطوط افقي قدرتمند ، نبود تزئينات اضافه، و هم چنين زيبايي طبيعي مصالح براق مي افتيم.
 

 

آشپزخانه هاي سنتي

 

 

آشپزخانه هاي سنتي با جزئيات شان هستند که تعريف مي شوند که شامل آرک ها ، گچ بري ها و پيش آمدگي هاي تزئيني، کابينت ها با پنل هاي برجسته، ترکيبي از سطوح آنتيک و پايه هاي تراشيده شده مبل مانند ، و حتي يک لوستر هستند. خواه آشپزخانه ها تم آمريکايي کلاسيک داشته باشند و خواه تم دنياي کهن، هم چنان چيزهايي از سليقه شخصي مالک خود را در خود دارند.
 

آشپزخانه هاي معاصر
 

 

عناصر موجود در آشپزخانه هاي معاصر خيلي براق هستند؛ با اين که آشپزخانه هاي مدرن معمولا داراي ساختاري مستحکم هستند، اما آشپزخانه هاي معاصر در فرم بازيگوش تر هستند و از عناصر سبک هاي ديگر استفاده کرده و سبکي متناسب با زمانه خود را مي سازند.
 

 

آشپزخانه هاي کلبه اي

 

 

دنج ، بي تکلف ، و خوشايند؛ اين ها صفت هاي آشپزخانه هاي کلبه اي هستند که ما را به زمان هاي دورتر مي برند و حس سادگي و زندگي بي دغدغه را در ما بر مي انگيزند. تخته هاي چوبي زواردار، رنگ هاي ملايم ، وسايل با کيفيت ، کف هاي چوبي ، و طرح ها و پرده هاي رنگارنگ آشپزخانه شما را با راحتي و آسايش يک کلبه ترکيب مي کنند.
 

 

 

آشپزخانه به سبک پاريسي

 

 

اگر عاشق نوشيدن يک کافه لاته در رو مونمارته ( نام خياباني در پاريس ) هستيد، چرا کمي سبک پاريسي را وارد خانه خود نمي کنيد؟ براي اين کار نياز به نورپردازي صميمي ، وسايل پخت و پز زيبا، کف هاي سراميکي ، و حفاظ هاي راه راه داريد.
 

 

آشپزخانه هاي کلاسيک
 

 

کلاسيک چيست؟

تعداد پاسخ ها به اين سوال به گستردگي تعداد آشپزان است.کابينت هاي سفيد يا کرم، جزئيات ساده معماري ، و چند تم سياه زمينه اي را فراهم مي کنند تا مالکان با اضافه کردن طراحي هاي تلفيقي، سنتي، و يا معاصر به فضاي آشپزخانه هويت و شخصيت بدهند.

 

آشپزخانه ها با سبک مديترانه اي
 

 

هودهاي عريض، کاشي هاي با دست نقاشي شده ، کابينت هاي چوبي، سقف هاي الواردار، و ابزارهاي پخت و پز توکار تنها برخي از ويژگي هاي آشپزخانه هاي مديترانه اي هستند که آن ها را تبديل به محبوب ترين سبک هاي آشپزخانه کرده است.

 

 

 

آشپزخانه هاي تلفيقي

 

 

آيا بر ضد سبک هاي مختلف شورش کرده ايد و از سبک هاي معمولي خسته شده ايد؟ خانه شماست؛ هر چقدر دوست داريد مي توانيد از وسايل و طرح هاي مختلف استفاده کنيد. اما براي اين کار دليل داشته باشيد. از ايده هايي استفاده کنيد که به آشپزخانه شما شخصيت بدهد. مي توانيد براي ايجاد حسي خوشايند و دل پذير سبک هاي مدرن و روستيک را با هم ترکيب کنيد.

تاریخ ارسال: 1394/9/26
تعداد بازدید: 6512
ارسال نظر