بازدید کل: 716322

بازدید امروز: 135

بازدید دیروز: 225

ایا میخواهید فضای خانه تان بزرگتر از انچه هست به نظر برسد؟

اگرمیخواهید فضای خانه تان بزرگتر از انچه هست به نظر برسد

در هر خانه‌ای اتاق نشیمن پر رفت و آمد‌ترین مکان است، بنابراین باید در طراحی آن توجه بیشتری به خرج داد. ‌اتاق نشیمن باید محیطی گرم و دوستانه و در عین حال زیبا باشد. با به کار بردن اندکی ذوق و سلیقه و ‌استفاده از چند مجسمه، گلدان و... می‌توان از اتاق نشیمن محیطی دلپذیر و زیبا ساخت. برای تزیین اتاق نشیمن ‌راه‌های مختلفی وجود دارد که چند نمونه از آن را ذکر می‌کنیم:‌محل لوازم موجود در اتاق نشیمن را تغییر دهید. مثلا می‌‌توانید نقطه‌ای را به عنوان مرکز در نظر بگیرید و ‌مبل‌ها را مقابل آن بچینید(مثل شومینه یا تلویزیون) همچنین می‌توانید به جای اینکه کاناپه را به دیوار بچسبانید آن ‌را با کمی فاصله از دیوار قرار دهید و پشت آن آباژوری زیبا با گلدانی گل قرار دهید.‌سعی کنید در اتاق نشیمن خود از رنــگ‌هــای مــلایــم اســتــفـاده کـنید.همان‌طورکه می‌دانید رنگ‌ها تاثیر مهمی در ‌روحیه افراد دارند پس با توجه به رنگ‌های استفاده شده، اتاق نشیمن مــی‌تــوانــد مـکــانـی دلـهـر‌ه‌زا، دلـپـذیـر یـا آزاردهـنـده ‌باشد.‌بنابراین با انتخاب رنگ‌های ملایم و مناسب برای دیوارها، مهم‌ترین اصل برای طراحی اتاق نشیمن را به انجام ‌رسانده‌اید. شما دوست دارید اتاق نشیمن‌تان فضایی گرم و دوستانه باشد که باید گفت یکی از رنگ‌هایی که ‌این خصوصیات را دارد، رنگ سبز است.‌با استفاده از سایه‌های مختلف رنگ سبز می‌توان اتاق نشیمنی زیبا و دلپذیر ساخت.‌‌ 
استفاده از آینه برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا بسیار مناسب است. با نصب آینه بزرگ بر روی دیوار ‌می‌توانید تا حد زیادی فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید البته باید دقت کنید که سمت مقابل آینه شلوغ نباشد.‌برای تزیین اتاق نشیمن می‌توانید از وسایل کوچک و زیبا استفاده کنید، مثلا در کنار کاناپه، میز گرد کوتاهی ‌قراردهید و روی آن چند تا گلدان گل بگذارید تا فضا نشاط‌انگیز شود.‌"رابرت فراست" شاعر آمریکایی معتقد است: "خانه همان جایی است که وقتی قرار است به آن برگردیم، همه ‌اجزایش آدم را به سمت خودش می کشد." سویه های معنوی را اگر کنار بگذاریم، قطعا یکی از این اجزایی که آدم ‌را به سمت خانه اش می کشد، سلیقه ای است که در چیدمان اجزای خانه به کار رفته است. برداشتن ۶ قدم زیر به ‌شما کمک می کند تا به یک دکوراسیون مطلوب و در عین حال شخصی دست پیدا کنید:
‌۱‌) از نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ اجتناب کنید. با این کار هم از ارزش اثر هنری کم می شود ‌و هم دیوار خانه کوچک به نظر می رسد. تابلوهای هنری باید دو سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بشود آنها ‌را یک عنصر دکوراتیو به حساب آورد.
‌‌ ‌۲‌) اگر می خواهید دیوارهای اتاق تان مرتفع به نظر بیاید، از چندین تابلوی عمودی در کنار هم استفاده کنید. اگر ‌دوست دارید دیوارهای اتاق تان پهن و طولانی به نظر بیاید ، چندین تابلوی افقی را در کنار هم قرار دهید.
‌۳‌) قبل از انجام رنگ آمیزی نهایی، از علاقه تان به رنگ مورد نظر مطمئن شوید. شاید بد نباشد که آن را در ‌جای کوچکی امتحان کنید و زمانی‌که از شدت روشنی، تیرگی و یا درخشندگی آن اطمینان حاصل کردید آن را ‌برای کل دیوارها به کار ببرید. ‌بهتر است امتحان رنگ را در زیر همان نوری انجام دهید که بیشترین زمان را با آن سپری می کنید.
‌۴‌) نورها می توانند روی رنگ ها تاثیر بگذارند. برای مثال، نورهای زرد مقداری گرما و زردی به رنگ اضافه ‌می کنند. در مقابل، نورهای سفید، باعث اضافه شدن کمی رنگ آبی به دیگر رنگ ها می شوند.
‌۵‌) استفاده از تابلوهای نقاشی به هماهنگی و زیبایی خانه بسیار کمک می کند ، ولی به هنگام نصب این تابلوها باید ‌در نظر داشته باشید که در ارتفاعی بالاتر و یا پایین تر از حد تعریف شده قرار نگیرند. حد تعریف شده نصب ‌تابلوها در حقیقت همان میانگین قد افراد بزرگسال خانواده است .
۶‌) اگر می خواهید اتاق ها بزرگ تر از حد واقعی به نظر برسند، از رنگ های روشن و درخشنده استفاده کنید. ‌برعکس، اگر فضای وسیعی در اختیار دارید و می خواهید که کوچک تر به نظر برسد ، رنگ های تیره به‌کار ‌ببرید. ‌

تاریخ ارسال: 1394/3/25
تعداد بازدید: 4757
ارسال نظر