بازدید کل: 704391

بازدید امروز: 166

بازدید دیروز: 160

دکوراسیون داخلی و چیدمان و معماری داخلی کافی شاپ های مدرن

دکوراسیون داخلی و چیدمان و معماری داخلی کافی شاپ های مدرن

 

درباره ی چیدمان داخلی و مشخصه های مورد توجه در  فضاهایی که برای میل کردن نوشیدنی و حتی مکانی که در آن برای سرو غذا استفاده می شود و یا مکان های دنجی که برای صحبت کردن طراحی می شوند نکاتی مورد توجه می باشد که در ذیل به آنها اشاره خواهیم کرد.

یکی از نکات مهم نحوه نشستن و نکاتی می باشد که باید در مورد ارگونومی صندلی های مورد استفاده شود. در حقیقت مشتری و کسی که می خواهد از خدمات غذا خوری و کافی شاپ استفاده کند نیاز به صندلی دارد که احساس راحت بودن را تجربه کند. در حقیقت راحت بودن از طرفی باعث می شود خاطره خوبی در ذهن مشتری از آن مکان باقی بگذارد و از طرفی طولانی تر شدن زمان نشستن در یک تحقیق خارجی نشان داده شده است که باعث سفارش دوباره ی غذا و نوشیدنی می شود. حتی در بعضی از رستوران ها و کافی شاپ ها خدمانی همچون اینترنت رایگان نیز به مشتری های ارائه می دهند تا زمان بیشتری را در آن مکان صرف کنند

 

 

اگر بخواهیم از جنبه ی دیگری این موضوع رو بررسی کنیم می توانیم درباره ی طیف های رنگی که باید در رستوران و کافی شاپ استفاده می شود نیز تمرکز کنیم. بسته به تیم طراحی و برند و ویژگی ها رنگ های لوگو هر رستوران و کافی شاپ برای خود رنگ هایی را مد نظر قرار می دهد که متناسب با آن رنگ ها چیدمان داخلی و رنگ ها صندلی، رنگ کف و حتی رنگ لباس های پرسنل طراحی می شود.

البته از یک جنبه دیگر نیز شرایط اقلیمی محیط نیز بر روی رنگ مورد نظر تاثیر گذار است مثلا در شهرهایی سردسیر و کوهستانی مانند تبریز استفاده از رنگ های گرم مانند رنگ چوب راش یا گردو خیلی در آرامش فردی که در محیط می باشد تاثیر گذار می باشد.

از طرف دیگر در محیط های گرم و شهرهایی که دما بالا می باشد مانند خوزستان استفاده از طیف های رنگ سر مانند سبز روشن و آبی آسمانی بسیار مناسب می باشد.

 

 

بعضی از طیف های رنگی حس بسیار خوبی به مشتری می دهند به طور مثال استفاده از رنگ نارنجی دقیقا همین حس در مشتری ایجاد می کند.

بعضی از متریال نیز حس صمیمت در مشتریان ایجاد می کند استفاده از چوب یا ام دی اف روکش چوب می تواند حس بسیار خوبی در مشتری ایجاد کند و باعث حس دوستی بیشتری در مشتری شود. 

 

تاریخ ارسال: 1394/9/25
تعداد بازدید: 10138
ارسال نظر