بازدید کل: 714825

بازدید امروز: 97

بازدید دیروز: 189

کناف و رابیتس دو نوع کلمه اجرایی در سازه ها می باشند که بر حسب نوع کاربری که دارند دارای نکات مشابه و متفاوتی هستند و بیشتر افراد بعلت مفهوم مشترک و کارایی مشابه کناف و رابیتس ،این دو را به قیاس نادرست تسخیص میدهند

 

دکوراسیون , دکوراسیون اتاق خواب , اتاق خواب , دکور

کناف و رابیتس

کناف و رابیتس دو نوع کلمه اجرایی در سازه ها می باشند که برحسب نوع کاربری که دارند دارای نکات مشابه و متفاوتی هستندو بیشتر افراد بعلت مفهوم مشترک و کارایی مشابه کناف و رابیتس،این دو را به قیاس نادرست تسخیص میدهند.

 

دکوراسیون , دکوراسیون اتاق خواب , اتاق خواب , دکور

مقایسه کناف و رابیتس


مقایسه کناف و رابیتس از نظر زمان اجرا یکی از مهم ترین نکات در سیستمرابیتس کاری و گچ کاری است که اغلب بنا به جهت سقف کاذب ، کار درسه مرحله انجام میشودو نکته مهم اینکه این مرحلات باید طبق نظارت مهندسمعمار انجام شود و هر گونه انجام عملیات ساخت بدون نظر مهندس ناظر میتواند خسارات مالی به وجود آورد.

 

- جوشکاری

-بستن صفحات رابیتس

- گچ کاری

اما نکته بسیار مهم دیگر این است در سیستم کناف (ساخت و ساز خشک ) نیازی به جوشکاری وجود ندارد و هر گونه جوشکاری باعث نقص کناف میشود .

اتصالات :

یکی از مهم ترین بخش های اتصالات مربوط له اتصال کناف می باشد و این اتصالات سقف کاذب کناف به صورت پیچ و میخ به سقف اصلی متصل میشوند و دیگر نیازی به جوشکاری و یا هر اتصال دیگر نمی باشد و افراد میتوانند با ساده ترین روش نسبت به اتصالات آن اقدام نمایند و همچنین عملیات گچ کاری مستلزم صرف زمان جهت خشک شدن و همچنین خروج نخاله های ایجاد شده مربوط به آن است. در این مقایسه مشخص میگردد که از نظر زمانی سرعت اجرای سقف کاذب کناف ،بسیار بالاتر است در این مقایسه نیز اگر منصف باشیم خواهیم گفت : اگر کار کناف توسط اکیپ ماهر انجام شود از نظر کیفیت عاری از هر گونه نقص و مشکل خواهد بود اما اگر با رعایت استاندارد ها و ضوابط انجام نشود و در مراحل نصب از گروه باتجربه استفاده نشود ، نمیتوان توقع نتیجه مطلوب را داشت .

مقایسه کناف و رابیتس از نظر هزینه اجرا :

از مهمترین بخش اجرا مقایسه کناف و رابتیس می باشد که در این مقایسه عوامل اجرا و هزینه اجرا و مهمتر از آن زمان اجرا مورد نظر قرار میگیردو مقایسه این دو سیستم از نظر هزینه های اجرایی، همواره با اختلاف نظر های زیادی میان طرفداران هر کدام از این دو ، همراه است ، اما با دیدی منصفانه و جامع ( درصورتی که تک تک پارامتر های مستلزم هزینه در شرایط برابر بررسی شود ).

دکوراسیون , دکوراسیون اتاق خواب , اتاق خواب , دکور

درواقع طبق آزمایشات صورت گرفته از سمت کارشناسان می توان گفت :


کناف و رابتیس با توجه به کلیات اجرا از لحاظ هزینه ظاهری که شامل هزینه های خرید و هزینه های اجرا ی باشند ، نزدیک به هم می باشند ، اما اگر "زمان" را به عنوان پول در نظر بگیریم ، هزینه های مربوط به برق و جوشکاری ، حمل و نقل به دلیل حجم بیشتر مصالح مربوط به سقف رابیتس ،تخلیه نخاله های ساختمانی پس از کار و نظافت آن و ... قابل توجه و تامل می باشند. و در یک جمله میتوان گفت هرچند هزینه های ظاهری هر دو نوع سقف کاذب در یک محدوده است ، اما هزینه های جانبی رابیتس و گچ از کناف بیشتر است .بار وارده :

هر ساختمان همیشه باید برای اجرا کردن آن از وسایلی استفاده کرد که نهایت استحکام و سبکی را دارا هستند و مصالح های سنگین همیشه برای ساختمان یک معیار منفی تلقی میشود چراکه این گونه بار ها در هنگام زلزله باعث زود تخریب شدن سازه میگردد و ازجمله وسایلی که امروزه در کاهش بار سقف بسیار موثر واقع شده اند کناف و رابتیس هستند که خود این دو نوع از نظر مقایسه وزن حاصل از بار مرده سقف کاذب کناف و رابیتس ، سبکی قابل توجه کناف بدیهی خواهد بود.

تاریخ ارسال: 1397/5/15
تعداد بازدید: 998
ارسال نظر