بازدید کل: 704938

بازدید امروز: 238

بازدید دیروز: 255

ترکیب رنگ های امروزی در دکوراسیون داخلی

پالت های رنگی: استفاده از رنگ‌های متفاوت روشی امروزی و زیبا برای طراحی داخلی است. اما انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای طراحی داخلی كار راحتی نيست. كنار هم قرار دادن رنگ‌های مختلف به ساده‌شدن اين فرايند كمك می كند. 

در روشی که در اختیارتان می گذاریم ، از بيش از سه رنگ خالص و متضاد در طراحی داخلی يك فضا استفاده نمی شود. اين موضوع انتخاب‌های شما را محدودتر می كند و به خانه شما در مقايسه با خانه‌هايی كه دارای رنگ‌های خنثی هستند تنوع و انرژی می بخشد. 

اين تكنيك طراحی در طراحی مد ريشه دارد. در دهه ۱۹۶۰ طراحان بريتانيايی و ديگر طراحان اروپايی دو يا سه رنگ خالص را انتخاب كرده و در كنار هم به كار می بردند. در طراحی داخلی نیز بسياری از طراحان داخلی و اهالی فن امروزی چند رنگ روشن را در كنار هم قرار می دهند تا اتاق‌ها را از نظر بصری جذاب و ديدنی كنند.

كنار هم قرار دادن رنگ‌های اصلی.

در اين نوع طراحی دو يا سه رنگ خالص در يك فضا در كنار هم قرار می گيرند. در اين تكنيك همه رنگ‌ها اوليه و  ثانويه در كنار هم قرار می گيرند. با اين وجود، امروزه طراحان از تركيبی از همه اين رنگ‌ها استفاده می كنند.

نكته: از يك روند خوب استفاده كنيد كه در آن نتيجه تركيب رنگ‌ها مشخص و رنگ‌های گرم و سرد در آن تعريف شده باشند.
مطلب پیشنهادی: رنگ هایی که راز شخصیت دیگران را برایتان آشکار می کند!
 

كنار هم قرار دادن رنگ‌های مكمل.

اگر از رنگ‌های متضاد در چرخه رنگ به‌درستی استفاده شود تاثير بسيار خوبی در طراحی داخلی خانه خواهد گذاشت. برای مثال صندلی ای زرد-سبز در اين اتاق بسيار زيبا در كنار نقاشی قرمز- بنفش قرار گرفته‌اند.
نكته: رنگ‌هايی كه دارای شدت يكسانی هستند را در كنار هم قرار دهيد. اگر رنگ اصلی شما روشن است، رنگ‌های ديگر را نيز روشن انتخاب كنيد. اگر رنگ اصلی شما پاستلی است رنگ‌های ديگر را نيز پاستلی بگيريد.
مطلب پیشنهادی: ۱۱ نکته در مورد استفاده از رنگ در فضاهای كوچك

 

كنار هم قرار دادن تنالیته های یک رنگ

در اين تكنيك از يك رنگ با درجات مختلفی از سايه، شدت، و ارزش رنگی استفاده می شود. برای اين كار  می توانيد از بافت‌ها و مواد مختلف استفاده كنيد.
نكته: در طراحی معاصر از موكت‌هايی با يك رنگ روشن و يك الگوی گرافيكی بسيار استفاده می شود.
 

كنار هم قرار دادن رنگ‌های مشابه

 استفاده از رنگ‌هايی كه در چرخه رنگ در كنار هم قرار گرفته‌اند يك ترکیب لطيف و نرم ايجاد می كند. اين ديوار سبز باکنسول و وسايل بنفش هماهنگی بسيار زيبايی برقرار كرده است.
نكته: يك رنگ را به‌عنوان رنگ اصلی انتخاب كنيد و از دو رنگ ديگر برای عناصر ديگر موجود در فضا استفاده كنيد.
 

كنار هم قرار دادن رنگ‌های خنثی

سياه و سفيد عموما به‌عنوان رنگ‌های خنثی شناخته می شوند. كنتراست رنگی آن‌ها تاثير عميقی در فضا ايجاد می كند. در اين آشپزخانه مدرن، تميز، و پيچيده از هر دوی اين رنگ‌ها به ميزان درستی استفاده شده است.
نكته: وقتی با پالت سياه و سفيد كار می كنيد، سعی كنيد اشيای تزئينی را به رنگ‌ خالص انتخاب كنيد تا در فضا تنوع ايجاد شود.

استفاده از وسايل تزئينی

 اگر ترجيح می دهيد ديوارها دارای رنگ خنثی باشند، از اين تكنيك در اشيای تزئينی استفاده كنيد. استفاده از گل‌دان‌ها يا تابلوهای نقاشی با يك رنگ روشن  راه ساده‌ای  برای  زندگی بخشيدن به يك اتاق بی روح است. 

 

 

منبع سایت چیدانه

 


 

تاریخ ارسال: 1394/5/10
تعداد بازدید: 4358
ارسال نظر