بازدید کل: 715392

بازدید امروز: 148

بازدید دیروز: 167

تاثیر فرش ایرانی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل

تاثیر فرش ایرانی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل

فرش را با رنگ کفپوش منزل هماهنگ کنید

  انتخاب فرش مناسب از جمله نکات مهم در دکوراسیون داخلی منزل است. برای انتخاب فرش مناسب باید نکاتی را مد نظر داشته باشید.

برای فضاهای کوچک فرش ایرانی انتخاب کنید

اگر اتاق کوچک تان بسیار یکنواخت و بی روح است، با فرش ایرانی با رنگ های شاد، خانه تان را زیباتر کنید. فرش های ایرانی به فضای خانه شما انرژی می دهند. البته باید برای فضاهای کوچک از فرش هایی استفاده کنید که طرح خلوت و ساده تری داشته باشد.

فرش های هماهنگ با کفپوش خانه

باید قبل از خرید فرش به رنگ کفپوش منزل تان توجه داشته باشید زیرا می خواهید فرش را روی آن کف پوش پهن کنید . اگر کف پوش اتاق تان رنگ های قهوه ای دارد باید فرشی را انتخاب کنید که با کفپوش ها هماهنگی داشته باشد . در واقع تضاد میان فرش و کفپوش در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، باعث جلوه و خودنمایش بیشتر فرش می شود .

زیبایی دکوراسیون داخلی منزل با فرش های روشن

برای این که خانه تان را بزرگتر نشان دهید از فرش های رنگ روشن استفاده کنید . اگر تمام دکوراسیون داخلی منزل روشن است ، فرش هم باید روشن باشد . اگر فضای منزل تان بزرگ است بدون هیچ دغدغه ای به دنبال فرش هایی با طرح های شلوغ و خوش رنگ باشید .

بدانید برای کدام قسمت خانه فرش ایرانی می خواهید

باید دقیقا بدانید فرش را برای کدام قسمت خانه خریداری می کنید . زیرا فرش اتاق خواب با فرش اتاق نشیمن متفاوت است. مثلا فرش آشپزخانه یا فضاهای پر رفت و آمد باید ضخیم و رنگ های تیره تری داشته باشد. برای اتاق نشیمن فرش را با توجه به سبک طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب کنید.

مبلمان را متناسب با فرش هایتان انتخاب کنید

باید اندازه فرش تان را طوری انتخاب کنید که پایه مبلمان را روی آن قرار ندهید . زیرا این کار باعث شکسته شدن بافت فرش می شود و به مرور نمای فرش را قدیمی و کهنه نشان می دهد .

انتخاب فرش کوچک برای مدرن شدن فضای خانه

نباید حتما فرش را دقیقا اندازه اتاق تان انتخاب کنید بلکه فرش می تواند کمی از اتاق کوچک تر باشد تا اتاق تان را مدرن و زیباتر نشان دهد .

فرش را روی رطوبت پهن نکنید

هیچ وقت نباید فرش را روی فضاهای نم زده و مرطوب پهن کنید زیرا این موارد به بافت فرش آسیب می رساند و سبب می شود عمر فرش ها کمتر شود .

 

 

منبع: .bistsotoon.com

تاریخ ارسال: 1394/12/9
تعداد بازدید: 11299
ارسال نظر