بازدید کل: 704939

بازدید امروز: 239

بازدید دیروز: 255

دکوراسیون مدرن با دیوار های چوبی

دکوراسیون مدرن با دیوار های چوبی

 

خیلی ها دوست دارند خانه خود را به سبکی متفاوت و مدرن تزئین کنند. آنها از انواع رنگ و طرح ها و مبلمان زیبا برای این منظور بهره می گیرند. اما یکی از ساده ترین روش ها برای جلوه بیشتر فضا، تزئین دیوارها است. رنگ یا کاغذ دیواری از معمول ترین نمونه های تزئین دیوارها هستند. اما چوب هم ایده بسیار خوبی است.
 
تخته های پهن یا باریک چوب در رنگ های روشن، تیره خاکستری یا حتی رنگی را می توان در کنار هم به صورت افقی یا عمودی روی یک دیوار نصب کرد. آن وقت آن دیوار می شود یک نقطه عطف در اتاق. خودش می شود یک اثر هنری.
 
در این مطلب به شما گفته ایم هر اتاق و هر فضایی چه تیپ چوب و چه رنگ و چیدمانی را نیاز دارد.
 
ضمیمه چوبی دیوار
در این اتاق در میان دیوارهای کاملا سفید، ضمیمه ای چوبی به کار برده شده که خالی بودن دیوار را پر کرده است. داخل این فرورفتگی دیوار، علاوه بر تخته چوب های افقی استفاده شده در زمینه، از آینه و گلدان و مجسمه نیز برای ایجاد یک اثر هنری بهره گرفته شده است.

 

 

دیوار اتاق خواب
برای بهره گرفتن از زیبایی و گرمای چوب در اتاق خواب می توانید دیوار بالای تخت را با چوپ پوشش دهید. بافتی که چوب به این دیوار می بخشد، جلوه ای مینیمالیستی در فضا ایجاد می کند. خودش هم می شود یک تاج تخت سرتاسری.

 

 

چوب های رنگی
تخته های چوب را لازم نیست به همان رنگ طبیعی خود در دکور دیوارها استفاده کنید. می توان برخی از آنها را با رنگ های متنوع در کنار هم چید. البته باید بیشتر حجم فضا را همان رنگ طبیعی چوب به خود اختصاص دهد. اما در میان آنها، برخی از تخته‌ها اگر رنگی باشند، جلوه جالب تری خواهد داشت.

 

 

ساده و مدرن
برای اینکه یکی از دیوارهای اتاق نشمین را به جادوی چوب مزین کنید، می توانید از چوب گردو استفاده کنید. تخته‌های چوب گردو را به صورت عمودی در کنار یکدیگر روی دیوار نصب کنید. البته این دیوار برای دکوراسیونی مناسب است که ساده و مدرن و در ترکیبات آن نیز از همین جنس چوب استفاده شده باشد.

 

 

چوب های شناور
یکی از ایده های جالب که در خانه های مدرن استفاده می شود، تزئین دیوار حایل بین فضاهای مختلف سالن های بزرگ است. برای اینکه این دیوار جلوه بیشتری داشته باشد و به زیبایی بیشتر اتاق کمک کند، همه ابعاد آن را چوبی کنید. استفاده از تخته چوب هایی که تضاد رنگی (تیره و روشن) دارند و چیدمان افقی آنها باعث می شود تا یک دیوار شناور چوبی در میان اتاق داشته باشید که به تنهایی هم زیبا است.

 

 

چوب های گرم روستایی
در این اتاق خواب که طراحی مینیمالیستی دارد با زیرکی از چوب استفاده شده است. دیوارها، روتختی، کمد و تزئینات اتاق و حتی قالیچه کف اتاق همه سفید هستند. در میان این همه رنگِ خنثی، کفپوش و دیوار چوبی بسیار خودنمایی می کنند. شاید حتی بتوان گفت این اتاق همه زیبایی خود را مدیون همین تخته چوب های خوشرنگی است که در کف و دیوار کار شده اند.

 

 

منبع : bartarinha.ir

تاریخ ارسال: 1394/10/30
تعداد بازدید: 5102
ارسال نظر